Wednesday, 28 December 2011

Pieszy szlak Alexandria w Addo

Wycieczki do Algoa Bay są sporadyczne.
Tylko od czasu do czasu zarząd Parku Narodowego Addo Słoni organizuje zwiedzanie Birds Island. Jest to bardziej ze względu na pogodę niż bezpieczeństwo ptaków. Dwudniowy Alexandria Hiking Trail jest bardziej pewny, i uważany jest ta najkorzystniejszy sposób zwiedzania pięknego wybrzeża Parku Narodowego Addo Słoni. Ten 36 kilometrowy szlak rozpoczyna się w chatach Langebos należących do SANParks w przepięknej sekcji Woody Cape, niedaleko miasteczka Alexandria.
Trasa szlaku biegnie przez gęste lasy pełne olbrzymich drzew pełne zielonych papug turakowatych,
przy odrobinie szczęścia spotkasz ptaki Narina Trogon (Apaloderma narina). Musisz zabrać ze sobą prowiant, wyżywienie nie jest wliczone w cenę.
Szlak wiedzie przez fragment wybrzeża uważanego przez wielu turystów za jeden z najpiękniejszych na świecie. Wysokie klify z piaskowca i kształtne wydmy pisakowe płynnie komponujące się z lesistymi wzgórzami i zawsze wzburzonym Oceanem Atlantyckim.
Na noc piesi turyści zatrzymują się w chatach Woody Cape wyposażonych tylko w niezbędne udogodnienia, ale za to ze wspaniałym widokiem na Birds Island i Algoa Bay, gdzie zawsze zobaczysz delfiny i wieloryby. Następnego dnia droga wiedzie przez wydmy piaskowe, wyglądające podobnie do Pustyni Namib. Ważne jest żeby wyruszyć wcześnie rano, żeby uniknąć palącego bezlitośnie słońca. Ostatnią sekcją szlaku jest przejście przez cienisty las.
Osoby, które nie chcą albo nie są w stanie uczestniczyć w pieszej wędrówce, mogą zatrzymać się w chatach Langebos i wybrać się na krótsze wycieczki po lesie, plażach i wydmach.
Dzięki tym wszystkim atrakcjom, jest to jeden z najpiękniejszych szlaków pieszych w RPA.

No comments:

Post a comment