Tuesday, 24 April 2012

Stellenbosch trasą północną

Północna Trasa Winiarska (Northern Route) ma przepiękne widoki na Winelands, widoczna jest w oddali cała droga na Górę Stołową. Możesz tutaj nacieszyć oczy widokami na Zachodnią Prowincję Przylądkową. Północna Trasa Winiarska również oferuje kilka świetnych restauracji z wyborem najlepsuych win jakie ma do zaoferowanie RPA. Podczas wycieczki odwiedzimy 6 winnic na trasie północnej. Pamiętaj, możesz zdecydować, czy chcesz odwiedzić 6, lub po prostu zostać dłużej w niektórych winnicach.

BergKelder:


Najlepsze winne doświadczenie na przylądku czeka na ciebie w Die Bergkelder, słynnej "Piwnicy w górach" w Stellenbosch.

Wcinający się w głąb zbocza góry Papegaaiberg, Die Bergkelder otwarto oficjalnie w 1968 roku jako pierwsza w swoim rodzaju na półkuli południowej piwnica dojrzewania wina w butelkach. Dzisiaj piwnica ta, będąca domem wielokrotnie nagradzanych win Fleur du Cap oferuje gościom kameralne doświadczenie z winami i poznanie ich źródeł. Tutaj możesz swobodnie buszować przez chłodne pokoje piwnic, gdzie tysiące butelek cierpliwie czekają naswoją kolej. Rzeźbione dębowe beczki z winem Fleur du Cap są kontynuuacją historii południowoafrykańskiego wina, w tym herby rodzin Jana van Riebeecka i Simona van der Stela obu protagonistów wczesnej produkcji wina w Państwie Przylądkowym.

Sala „Laszlo Room” poświęcona jest legendarnemu już mistrzowi produkcji win, dr. Juliuszowi Laszlo, który odgrywał kluczową rolę w zmienie oblicza południowoafrykańskiego przemysłu winiarskiego w latach 80-tych. Doceń to zaszczytne miejsce podczas prywatnej degustacie. Fleur du Cap produkuje także ekskluzywną mieszankę z podpisem Laszlo na jego cześć. Kontynuuj spacer wzdłuż aleji pamięci, odwiedzając muzeum wina znajdującego się obok Fine Wine Shop.

Beyerskloof

Beyerskloof ma małą ale nowoczesną piwnicę, gruntownie przebudowaną razem z salą degustacji bardzo niedawno. Tutaj możesz zrobić degustacje lub wypić lampkę wina wraz z posiłkiem w restauracji. Beyerskloof słynie ze swojego Pinotage. Winiarz, Beyers Truter korzysta ze zbiorników fermentacyjnych ze stali nierdzewnej dla niektórych z winogron Pinotage w celu osiągnięcia silniejszego koloru ze skórek i lepszej ekstrakcji soku. Produkcja wina Beyerskloof Cabernet oparta jest wciąż na fermentacji w staromodny sposób w otwartych zbiornikach betonowych. Beyerskloof był pierwszym winem na przylądku cieszącym się wczesnym dojrzewaniem w nowych beczkach.

Simonsig

uznany został za najlepszą południowoafrykańską winnicą w trzech prestiżowych konkursach, nagrodzony licznymi wyróżnieniami, w tym pierwszy Shiraz RPA i 2005 Woman Winemaker - wino roku, Simonsig słynie z doskonałej jakości wina. Wizyta tej wyjątkowej piwnicy nie obędzie się bez codziennej degustacji wina, ceremonialnej i prawdziwej gościnności Przylądka. Wspaniały przykład autentycznego doświadczenia wina w samym sercu Stellenbosch Winelands. Tutaj można również kupić talerz serów do degustacji z właściwą zakąską.

Delvera
Obok degustacji win w Del Vineyard Vera Connection, piesze i górskie szlaki rowerowe prowadzą przez winnice na stoki Conservancy Klapmutskop. Wynajęcie rowerów znajduje się w Centrum Dirtopia Trail. Osoby wolące odpoczynek mogą zjeść śniadanie lub obiad w ogrodzie przy Temara, degustować wino w Vineyard Connection lub smakować sery w La Masseria Cheesery. Dirtopia Trail Lodge oferuje niedrogie zakwaterowanie na przestronnej winnicy z oddzielnymi pokojami.

Knorhoek

Odwiedź historyczną winnicę Knorhoek, będącąwłasnością rodziny van Niekerk od pięciu pokoleń. Będziesz oczarowany przez naturalne piękno, odosobnienie i spokój tego bezpretensjonalnego raju. Produkowane są tutaj, wielokrotnie nagradzane wina, znajdziesz się w niebie win Cabarnet. Możesz zatrzymmać się w Knorhoek Guest House, i doświadczenie ciepłej, przyjaznej atmosfery w gustownie urządzonych pokojach z entuzjastycznym personelem.

Delheim
Obserwuj linię gęsi śpieszących na obiad, podziwiając winnice na tle góry Simonsberg; leniuchuj w ogrodzie, ciesz się z przywileju bycia w takim pięknym miejscu; kosztowania wyśmienitych win.

No comments:

Post a comment