Wednesday, 30 November 2011

Storms River informacje turystyczne

Storms River

Wieś Storms River łatwo jest pomylić ze Storms River Mouth w Parku Narodowym Tsitsikamma. Zjazd z szosy N2, jedź 4 km na wschód od skrętu do parku (oznakowany Storms River Mouth albo Stormsriviermund w afrikaans), wskazują tablice. Storms River to maleńka wioska o rzadkiej zabudowie, z kilkoma pensjonatami, biurem turystycznym oraz punktem informacyjnym na stacji benzynowej Petro Port przy autostradzie N2 (Tsitsikamma Tourism Information Office). Na wschód od Storms River przy autostradzie N2 rośnie Wielkie Drzewo (Big Tree), czyli potężny, 36-metrowy strączyn żółty, a obok rozciąga się las, jeden z najlepiej zachowanych w RPA, z wieloma pięknymi okazami drzew. Wytyczono z tego miejsca szlak Ratel o długości 4,2 km, wzdłuż którego umieszczono opisy najciekawszych drzew.

Aktywny wypoczynek


Z mostu nad rzeką Bloukrans, 21 km na zachód od Storms River, dokładnie poniżej szosy N2 można oddać najdłuższy na świecie skok na bungee (216 m). Przyjemność kosztuje R700 a samo zejście na platformę do skoków R100. W planach jest budowa zjeżdżalni. Rezerwacje na miejscu, albo przez schronisko, albo wystarczy zjawić się w dowolnym dniu przy moście w godzinach 9.00 do 17.00.
Organizacją innych form aktywnego wypoczynku w Storms River zajmuje się biuro Storms River Adventures, które proponuje między innymi spływ na dętce po rzece Storms, zjeżdżanie na linie ze skał i drzew, wycieczki na rowerach górskich oraz całodniowe wycieczki do wąwozu Storms obejmujące spływ na dętce, zjazd na linie i wycieczkę rowerową.

No comments:

Post a comment