Thursday, 29 July 2010

Wycieczki po Afryce inaczej

Tak jak napisałem na samym początku, celem stworzenia tego bloga była chęć podzielenia się moimi opiniami o turystyce, nie pasującymi do komercyjnej strony internetowej. Nie chcę podawać tutaj informacji, które można znaleźć w każdym przewodniku turystycznym.
Uważam że napisanie przewodnika to najłatwiejsze co można napisać. Nie trzeba nawet odwiedzić danego miejsca żeby stworzyć dobry przewodnik turystyczny. Wystarczy tylko trochę pogooglować, poczytać podręczniki geografi i zapoznać się z napisanymi już wcześniej tego rodzaju książkami.
Dlatego przewodniki roją się od błędów. Opisują przyjaznych tubylców, nieskazitelne plaże, romantyczne miejsca. Autorzy prześcigają się w wymyślaniu sloganów do przyciągnięcia rzeszy turystów. Kiedy oczytamy się takich barwnych opisów i w końcu wydamy paroletnie oszczędności żeby zobaczyć ten raj na ziemi, ze smutkiem stwierdzamy że to nie było to czego spodziewaliśmy się. Moim zdaniem dobry przewodnik turystyczny powinien dostarczać wiele pryktycznych informacji. Przed wyjazdem powinniśmy zapoznać się z zasadami dawania napiwków. W każdym kraju są pod tym względem inne wymagania. W USA możemy mieć duże problemy jeśli nie damy nic kelnerowi, w RPA ośmieszymy się naszą chytrością. Do wycieczki po Afryce nie tylko musimy posiadać odpowiedni ekwipunek, musimy też mieć dobre nastawienie psychiczne. Dokładnie wiedzieć, czego się możemy spodziewać a co jest wyolbrzymieniem przewodników turystycznych.

No comments:

Post a comment