Sunday, 25 July 2010

Afryka, wycieczki dla ptaszników

W nawiązaniu do poprzedniego postu, chciał bym wspomnieć że obserwowanie ptaków stało się modne wśród najbogatszej klasy społecznej w Republice Południowej Afryki i podobnie jak w USA dorównuje golfowi.
Taką informację znalazłem w czasopiśmie BirdLife.
Szkoda że polskie biura podróży nie organizują wycieczek do Afryki Południowej związanych z ptakami.
Moja rada dla młodych, wspinających się po szczeblach kariery zawodowej ludzi jest żeby zaczęli naukę podstawowych zasad związanych z tą mało jeszcze znynym sposobem odpoczynku. Istnieje tutaj pewna etykieta, podobnie jak w golfie.
Jeśli będziecie mieć przyjemność uczestniczenia w wyjeździe intergracyjnym powiązanym z ulubioną rozrywką bosa, czyli obserwacją ptaków, powinniście wiedzieć jak się zachować.
Zasada pierwsza: bos powinien pierwszy rozpoznać zauważonego ptaka. Jeśli powie że jest to bocian, chociaż dokładnie widać że jest to żuraw, nic nie mów. Możesz jeszcze pochwalić bosa za szybkość reakcji.
Zasada druga: czym bardziej zaawansowany ptasznik, tym więcej posiada książek i tym droższe oprzyrządowanie. Wyrazem dobrego wychowania będzie zaoferowanie się w pomocy w dźwiganiu całego wyposażenia. Albumy są z reguły bardzo ciężkie.
Zasada trzecia: ptasznicy wypracowali już swój własny język, dlatego naucz się wydawać słowa podziwu dla widzianych ptaków.

No comments:

Post a comment