Thursday, 29 November 2012

Dlaczego warto odwiedzić Afrykę Południową?

Co takiego magicznego jest w tym zakątku świata? RPA, jak cała Afryka, to mieszanka kultur i narodowości, a przede wszystkim niesamowite kolory i zapachy oraz przyjazny klimat i słońce, które świeci tutaj 320 dni w roku. Do tego należy dodać doskonałe jedzenie i wyśmienite południowoafrykańskie wina. Warto też wspomnieć o lokalnej muzyce, różniącej się w każdym regionie. RPA stanowi niezmiernie interesujący kierunek turystyczny, który ma do zaoferowania moc wspaniałych atrakcji. Wszystkie państwa Czarnej Afryki są pełne magii i piękna. RPA, Zambia, Botswana, Namibia, Zimbabwe… – każdy z tych krajów jest inny i niepowtarzalny. Gdy przemieszczamy się z południowego krańca kontynentu na północ, w kierunku Tanzanii, widzimy, jak zmienia się szata roślinna oraz styl życia mieszkańców. Słabiej jest tu rozwinięty przemysł, więcej biedy i ubóstwa, ale za to dookoła rozciągają się dziewicze tereny. Tanzania kojarzy mi się zawsze ze wspinaczką na magiczny szczyt Kilimandżaro. Opisaliśmy to w jednym z poprzednichblogów. Lista atrakcji Afryki Południowej jest bardzo długa, miejsc wartych zobaczenia wiele. Dlatego nasze wycieczki są w szybkim tempie żeby zobaczyć jak najwięcej.

3 comments:

 1. Może kiedyś jak będę już bogata to wybiorę się do Ameryki Południowej aby zobaczyć to, czego jeszcze ni widziałam. Szczególnie chciałabym spróbować ich kuchni.. Chciałabym się odnieść do Twojego komentarza na moim blogu: mimo, że tytuł to wokołoświata, wcale nie znaczy, że cały świat widziałam. Jestem młoda, sporo przede mną i mam nadzieję, że może kiedyś się uda zwiedzić kawał świata naokoło. Akurat tak się złożyło, że zobaczyłeś wpisy z Krakowa i okolic, bo są również inne-dalsze. Zresztą blog istnieje od nie tak dawna, więc regularnie dodaję tam nowe miejsca i kierunki. Wielkie dzięki za wspomnienia i komentarz, mam nadzieję, że zaglądniesz do mnie po raz kolejny. Serdecznie pozdrawiam

  ReplyDelete
 2. Witaj, właśnie wzbudziłeś we mnie ciekawość tego zakątku świata. Słońce 320 dni w roku, to na pewno coś dla mnie poza tym wino, muzyka. Być może jak osiągnę swój cel to ten kraj zwiedzę.
  Pozdrawiam życząc Zdrowych, Wesołych Świąt oraz serdecznie dziękuję Ci, za miłe słowa pozostawione na moim blogu.

  ReplyDelete
 3. bardzo fajnie czyta się twoje posty ale raczej do afryki nigdy się nie wybiorę a szkoda, napewno bede tutaj zaglądała tym czasem zapraszam ciebie na mojego bloga gdzie opisuje wycieczki w tatry ,po polsce oraz zagraniczne itd oczywiście opisuje miejsca w których byłam:) również opisuje swoją dietę mam nadzieje że ciebie to nie zniechęci do czytania mojego bloga:)
  http://perfektbin.blogspot.com/

  Pozdrawiam

  ReplyDelete